Petra Dočekalová

Petra se věnuje tvorbě fontů, typografii, písmomalířství, kaligrafii a letteringu. Již dvakrát obdržela prestižní ocenění Certificate of Typograhic Excellence od newyorského Type Directors Clubu za publikaci TYPO9010 – Czech digitized typefaces 1990–2010 a za svou magisterskou práci na téma Československé písmomalířství a nové psací skripty pro současnost. Rovněž v doktorské práci v ateliéru Tvorby písma a typografie na pražské UMPRUM se zabývala kultivováním přístupu k psaní, psacímu písmu a osobnímu rukopisu.

Hanka Baštinská reference 1 Hanka Baštinská reference 2

Od roku 2013 působí v české písmolijně Briefcase Type Foundry, kde pracuje na nových písmech. Jejím dalším velkým projektem byla práce na digitalizaci abeced slavného českého typografa Oldřicha Menharta. Je editorkou a autorkou řady knih, zejména TYPO9010, Jaroslav Benda 1882––1970, Typografická tvorba a písmo. Petra často pořádá letteringové workshopy u nás i v zahraničí, a přednáší na typografických konferencích po celém světě.

K práci s popisovači edding Petra prohlásila: „Jsou to naprosto profesionální nástroje, na které doslova nedám dopustit! Používám je ve své každodenní praxi – při tvorbě letteringů, při psaní cedulí, na workshopech, při korekturách, téměř kdekoliv a kdykoliv. Je na ně maximální spoleh. Vypichuji zejména skvělý design a ergonomii nástrojů, jednoduché doplňovací mechanismy, důraz na ekologické postupy a recyklaci, senzační barevnou škálu i světlostálost a zejména kvalitní a nezaměnitelné pigmenty! To jsou vlastnosti, jimiž se od konkurence jednoznačně odlišují. Zlatá od edding je prostě ta pravá zlatá. Černá od edding je jednoduše stoprocentně černá. Jednoduchost a síla ve všech velikostech i tvarech hrotů. Za mě naprosto neodmyslitelný, dokonalý pracovní nástroj pro tvorbu!“

www.petra-d.com

instagram: @petra.typo